گناه وحید یامین پور چه بود؟

نقل است یکی از معمرین که نزدیک هزار سال عمر کرده بوده، مدت عمر خود را اینگونه توصیف می­کند که گویا از دری وارد و از در دیگر خارج شدم!

حالا حکایت ما جالب است با این عمرهای کوتاه این دوره که با این آلودگی هوا و خاک و آب، روز به روز کوتاهتر نیز می­شود، چه می­خواهیم از عمرمان بفهمیم. کافی است انسان به آسمان بالای سرش بیندازد، تا یاد این جمله­ی رمان امیر خانی بیافتد " و دیگر آسمان را نخواهی دید. " البته آسمان قسمتی از مشکل است که بیشتر به چشم می­آید. آلودگی آب و خاک نیز خودش حکایتی است. تازگی خبر شده­ام ایران خودرو پساب سیستم رنگ خودروهایش را بدون انجام فرایند­های تصفیه­ای در بیابان­های اطراف تهران رها می­کند. پس زیاد هم روی آلودگی هوا قفل نکنیم که وضع خاک و آب چندان بهتر نیست. به یمن توجهات مسئولین و البته مسئولیت پذیری خود ما! فقط خدا می­داند چه بلاهایی هر روز سر طبیعت مظلوم می­آید، و فقط خدا می­داند اگر طبیعت زبان داشت چه بد و بیراه­هایی نثارمان نمی­کرد.

البته امیدوارم نگویی " طبیعت به جنگل­ می­گویند، این سموم را بیابان می­ریزند " که خواهم گفت، نه تنها اطلاعات اکولوژیکت در حد جلبک است بلکه کتاب گلابی شیمی اول دبیرستان را نیز نخوانده­ای! که راجع به چرخه­ی آب و سفره­های آب زیر زمینی حرف می­زند: باران می­بارد، زمین تر می­شود، بیشتر فکر کنید، آب زمین به کجا می­رود؟ ... حالا یادت آمد؟ واضح­ترین ضررش همان آلوده شدن منابع آب زیر­زمینی است. به هرحال این سموم وارد چرخه­ای می­شود که یک طرفش خود ما " انسان­های طمعکار " هستیم. بس کنم این غر زدن­ها را. کجا بودم؟ به کی می­خواستم گیر بدهم؟ ای وای! به کلی یادم رفته بود،می­خواستم به صدا و سیما گیر بدهم نه ایران خودرو! بله دیگر وقتش است مقداری هم به آقای ضرغامی سازمان عریض و طویلش گیر بدهیم.

پنج شنبه شب پخش برنامه­ی دیروز امروز فردا دوباره از سر گرفته شد. تفاوتی که نظر همه را جلب کرد نبودن مجری نه چندان حرفه­ای اما جوان و خوش فکر این برنامه بود. سوال من خیلی ساده است، برای چه این تعویض انجام شد؟ خدا وکیلی عمرمان به پایان رسید سر از کار این رسانه­ی ملی در نیاوردیم. ما آخر نفهمیدیم در این سازمان فخیمه! دم خروس را باید باور کرد یا قسم حضرت عباس را. چندی پیش که این برنامه قطع شده بود مسئولین سازمان در جواب سوال­های مردم می­گفتند که آقا نظر خوبی به این برنامه ندارد. اگر این طور بود چرا دوباره پخش شد و اگر این حرف درست نبوده چرا مجری عوض شد؟ یعنی مشکل برنامه فقط مجری­اش بود و حالا مشکل حل شده است؟ به بیان ساده تر " گناه وحید یامین پور چه بود؟"

خلاصه اینکه رفقا دو روز و نصفی عمرمان تمام شد و آخر سر از کار این رسانه­ی ملی در نیاوردیم!

/ 1 نظر / 64 بازدید
مریم.م

سلام... 1)تعطیلی برنامه ربطی به نظراقا نداشت...این فقط یه بهانه بود 2)گناه یامین پور این بودکه میخواست کارمندانقلاب اسلامی باشه نه رسانه ملی ای که دینی نیست...امثال یامین پور کم نیست ...یه نمونه اش قدیانی 3)این سازمان خیلی مخوفه....نمیشه ازکارش سردراورد..[شیطان] موفق باشید